Як освоїти вишивку

     Вишивка нитками або бісером привертає увагу рукодільниць усього світу. У неї є один мінус, даний вид рукоділля вимагає ретельності, посидючості й акуратності. Звичайно, будь-який інший вид рукоділля вимагає таких якостей, в іншому випадку вироби виходять не акуратними або незакінченими. У вишивці занадто багато дрібних деталей, тому перед виготовленням картини або маленького малюнка слід запастися терпінням і уважністю.
     Це перший нюанс, на який слід звернути увагу перед тим, як починати витрачати свої трудові ресурси на освоєння даного виду рукоділля.
     Цього не треба боятися, оскільки майже вся творча діяльність вимагає уваги і посидючості. Уявіть, скільки часу витрачає художник на малювання шедевра, скільки письменник сидить за своїм твором, скільки праці і часу вкладають умільці в шиття, в'язання та інші види хобі. Взагалі будь-яке заняття в житті вимагає праці, часу і зусиль, тому вишивка бісером лише допоможе вам навчитися терпіти, а також акуратно і уважно виконувати ту чи іншу справу.
     Якщо ви готові до кропіткої праці, і вас цей момент не відлякує, то наступним етапом для освоєння даного виду діяльності є підбір необхідних матеріалів. Для вишивки вам буде потрібна нитка, голка, картинка, канва, п'яльця і сам бісер. Початківцям ми рекомендуємо підібрати спеціальний набір, оскільки він позбавить від важкого вибору деталей для вишивки. У таких наборах є необхідний мінімум для рукоділля. Купуйте набір, спробуйте вишити маленьку картинку, відразу зрозумієте, чи готові ви витрачати дорогоцінні хвилини життя на вишивку бісером.
     Визначтесь, що б ви хотіли вишивати за допомогою бісеру - коміри, речі, картини, ікони. Будь-який обраний напрямок вас не розчарує. Арабські держави вже давно використовують бісер для прикраси свого одягу.
     Для того щоб освоїти вишивку бісером слід розібратися в різновидах бісеру, а також у використовуваних швах. Якщо з бісером розібратися нескладно, варто лише подивитись, який потрібен розмір, колір, форма, а також виробник, то шви зажадають деякого часу для освоєння. Звичайно ж, для роботи потрібні п'яльця, канва, нитка, а також спеціальна голка.
     Отже, швів для вишивки бісером існує кілька видів - монастирський, стебловий, круговий. Всі вони відрізняються методом пришивання бісеру до полотна. Кожен шов виглядає індивідуально на полотні, підходить до певного виду вишивки. Для того щоб вирішити, який шов ви будете використовувати, потрібно подивитися і освоїти техніку накладення кожного шва.
     Наостанок, хотілося б відзначити, що навчитися вишивати бісером зможе будь-яка людина, починаючи з 7 років. Вишивка сприятиме розвитку моторики, акуратності, уважності і терпінню. Всі ці якості потрібні в повсякденному житті, чим би ви не займалися!

Схожі статті

Важлива інформація про стійкість бісеру Preciosa